Aöf Dersleri Özetleri - Çıkmış Sorular - Sınav Soruları

AÖF Ders Özetleri Uygulamasına Hoş Geldiniz,Uygulamadan tam anlamıyla faydalanmak için üye olunuz.

Anadolu Üniversitesi-AÖF Bahar Dönemi Final Sınavları Sıkça Sorulan Sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Soru 1: Neden internet tabanlı ortamlarda bir sınav uygulanıyor?
Cevap1: YÖK'ün COVID-19 salgını dolayısıyla yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi kararı gereği; virüs nedeniyle ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçları önleme amacıyla Andolu Üniversitesi Açıköğretim, İktsat ve İşletme Fakülteleri 2019-2020 öğretim yılı bahar dönemi dönem sonu sınavlarının internet ortamında yapılması kararı alınmıştır.

Soru 2: Sınava nasıl katılabilirim?
Cevap 2: İnternet erişimi olan bilgisayar, akıllı cep telefonu, diz üstü bilgisayar vb. cihazlar ile www.anadolu.edu.tr adresindeki "Açıköğretim Sistemi Sınav Girişi" linki tıklanarak sınava giriş yapılabilir.

Soru 3: Sınava ne zaman katılabilirim?
Cevap 3: Sınava 24 Haziran-8 Temmuz tarihleri arasında diledğiniz zaman girebilirsiniz.

Soru 4: İnternet bağlantısı olan bilgisayar, cep telefonu vb. sahip değilsem ne yapmalıyım?
Cevap 4: 1-5 Haziran tarihleri arasında 0 850 200 4610 numaralı çağrı merkezimizi arayarak istediğniiz büromuzda sınava girmek için randevu alabilirsiniz.

Soru 5: Tüm derslerimin sınavına aynı anda girmek zorunda mıyım?,
Cevap 5: Hayır. Sınava giriş ekranındaki derslerden hangisini seçerseniz onun sınavına başlarsınız.

Soru 6: Sınav süresi ne kadar?
Cevap 6: Her bir dersin sınavı 20 sorudan oluşmaktadır ve sınav süresi 30 dakikadır.

Soru 7: Bir günde kaç dersin sınavına girebilirim?
Cevap 7: Bu konuda sınırlama yoktur.

Soru 8: Sınav esnasında internet/elektrik kesintisi vb. yaşanırsa ne olacak?
Cevap 8: Ne kadar süreniz kaldıysa sisteme giriş yaptığınızda kaldığınız yerden kalan süreniz ile devam edebilrsiniz.

Soru 9: Bir soru için mutlaka 1,5 dakika ayırmak zorunda mıyım?
Cevap 9: Hayır, ders için verilen 30 dakikalık süreyi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Soru 10: Cevapladığım şıkkı değiştirebilir miyim?
Cevap 20: Cevapları onaylamadan önce şıkta değişiklik yapabilirsiniz.

Soru 11: Boş bıraktığım soruya geri dönebilir miyim?
Cevap 11: Hayır.

Soru 12: Cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü öğrencilerimizin sınavları nasıl yapılacaktır?
Cevap 12: Bu öğrencilerin sınavları ileri bir tarihte gerçekleştirilecektir.

Soru 13: Sınavda herkese aynı sorular mı sorulacak? Kişiye özel soru nedir?
Cevap 13: Hayır. Kişiye özel soru, soruların zorluk derecesinin bilimsel olarak belirlendiği farklılaştırılmış soruları ifade eder.

Soru 14: 4 yanlış 1 doğruyu götürür mü?
Cevap 14: Evet.

Soru 15: Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
Cevap 15: 8 Temmuz tarihinden sonra en geç 3 gün içerisinde.

Soru 16: Bürolarda sınava girmek için aldığım randevu tarihini değiştirebilir miyim?
Cevap 16: Hayır.

Soru 17: Staj zorunluluğu olan önlisans ve lisans programlarının staj uygulaması devam edecek mi?
Cevap 17: Hayır.

Soru: 18: Okul Öncesi Öğretmenliği ve İngilizce Öğretmenliği lisans programları "Öğretmenlik Uygulaması" ve "Topluma Hizmet Uygulaması" dersleri devam edecek mi?
Cevap 18: YÖK"ün duyurusuna istinaden ilgili programdakı dersler ödev tabanlı olarak yürütülmekte olup ödevlerin son teslim tarihleri 31 Mayıs 2020 olarak ilan edilmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...