Aöf Dersleri Özetleri - Çıkmış Sorular - Sınav Soruları

AÖF Ders Özetleri Uygulamasına Hoş Geldiniz,Uygulamadan tam anlamıyla faydalanmak için üye olunuz.

Bilgilendirme AÖF Yaz Okulu Dönemi Geliyor

Yaz okulu gelmesi iyi mi oldu?

• Kullanılan toplam oy
    20

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Öne çıkan konu #1
Arkadaşlar müjdeli bir haber vermeye geldim :)

24 Nisan 2019 tarihinde resmi gazetede Anadolu üniversitesinin yaz okulu yönetmeliği yayınlandı ve artık Açıköğretim Fakültesi öğrencileri için en fazla 5 ders seçmek kaydıyla yaz okuluna kayıt yaptırabilirsiniz.

Yaz okuluna kimler kayıt yaptırabilir?

1) Genel not ortalaması 2.00 veya üstü olan FF dersi olan öğrenciler.
2) Genel not ortalaması 2.00 altında olan FF-CD-DC ve DD dersi olan öğrenciler(diğer harf aralıklarını kapsamıyor)

Yaz okuluna kayıtlar ne zaman başlıyor?

24-28 Haziran tarihleri arasında

Yaz okulu ne kadar sürecek?

11 Hafta

3 Ders sınavına giren öğrenciler yaz okuluna girebilir mi?

Üç ders sınavına katılma hakkı olan öğrenciler, yaz okulu ders seçim haftasında ders seçimi yapmadan üç ders sınavına katılabilir ya da yaz okulundan ders seçerek yaz okulu sınavına katılabilir. Bir öğrenci, üç ders sınavına ve yaz okuluna aynı anda katılamaz.

Not Hesaplaması nasıl olacak?

Yaz okulu başarı değerlendirmesi adıyla tek sınav yapılacak ve sınavın başarı notuna etkisi %100 olacak.

Yaz okuluna öğrenci harç ücreti ödeyecek mi?

Evet.Dersin açılması gibi bir durum var o ders açılırsa dersin ücretini yatırıp katılabilir.Fakat ders açılmaz ise ücret geri alınacak.

Güz-Bahar dönemi ders seçimi yapmayan öğrenci yaz okulundan ders alabilir mi?

Evet alabilir.

Arkadaşlar aöf yaz okulu ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları bu konu altında sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
Yaz okuluna katılmayıp yalnızca 3 ders sınavına girmek istiyorum olur mu... 3 ders sınavı hakkında bilgi verirmisiniz?

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Yaz okuluna katılmayıp yalnızca 3 ders sınavına girmek istiyorum olur mu... 3 ders sınavı hakkında bilgi verirmisiniz?
Merhabalar, o sene mezun olmanız 1-2 veya 3 ders durumuna bağlı ise 3 ders sınavına girebilirsiniz. Üç ders sınavına girebilmek için o dönem o dersi almanız yani harç ücretini yatırmanız gerekmektedir. Genel not ortalamanız 2.00 üzeri ise FF , 2.00 altı ise DD-DC-CD derslerinin olması gerekir.

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Yaz okulu deniliyor ama yine normal AÖF gibi olacak değil mi? Yani orgundeki gibi derslere falan gitmicez değil mi
Merhabalar, evet yine aöf sınavı gibi olacak fakat bu sınav %100 notunuz olacak yani 70 alırsanız direk 70 olarak yansıyacak.Ayrıca her seçtiğiniz ders için ders ücreti isteniyor sizden, ücret henüz belli değil takipte kalın konu hakkında açıklanınca daha detaylı bilgi vereceğim.

Merhabalar öncelikle geri bildiriminiz için teşekkür ederim.. 3 ders sınavına girmeniz icin o dönem o dersi almanız gerekiyo dediniz ya.. ben geçen dönem harç yatırıp o dersi aldım yani Arapça 3... ve o dersten kaldım simdi 3 ders sinavına girmek icin ayrıca bi harç parası yatıracak mıyım?

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Merhabalar öncelikle geri bildiriminiz için teşekkür ederim.. 3 ders sınavına girmeniz icin o dönem o dersi almanız gerekiyo dediniz ya.. ben geçen dönem harç yatırıp o dersi aldım yani Arapça 3... ve o dersten kaldım simdi 3 ders sinavına girmek icin ayrıca bi harç parası yatıracak mıyım?
Bu yıl harcını ödediğiniz derslere girebilirsiniz 3 ders sınavına.Ayrıca mezun olma durumunuz olması gerekiyor.

Ben mezun olamadım, hem bahar döneminden hemde güz döneminden derslerim var kaldim.bende sinava girebiliyorum yani demi

Hocam bu gelen yaz okulu sistemi bu sene için geçerli değil mi bi de dgs yerleştirmelerine yetisiyor muyuz acaba yaz okula kalirsak akademik tarihi belli mi acaba

Selamunaleyküm, 4 tane yaz okulu için ders aldım, hangi çıkmış sorular üzerinden çalışabiliriz?
Şimdiden teşekkürler.